SEMINARIUM DUCHOWNE

Nasz Ojciec Założyciel zaznaczył, że ksiądz oprócz świętości powinien cechować się mądrością. Mądrość to umiejętne zastosowanie tego, co już wiesz. Współczesny obraz świata, pewne kwestie pojawiające się w społeczeństwie, w życiu Kościoła wymagają dobrego przygotowania także na gruncie naukowym.

W czasie przeżywania formacji w Seminarium (o charakterze międzynarodowym, w Ożarowie Mazowieckim) dowiesz się wielu ważnych kwestii związanych z filozofią, teologią, psychologią czy przepowiadaniem Słowa Bożego. Będziesz mógł także zasmakować pierwszych szlifów w pracy duszpasterskiej w trakcie roku akademickiego, czy w czasie wakacyjnym.

Nasi klerycy w ramach pogłębiania swojej wiedzy, wyjeżdżają także na kursy językowe organizowane przez naszych Współbraci na całym świecie. Taki wakacyjny wypad doskonale pozwala na poznanie różnorodności Kościoła czy funkcjonowania naszego Zgromadzenia poza granicami Ojczyzny. Dla niektórych tego typu doświadczenia są potwierdzeniem ich misyjnego zapału.

Seminarium Duchowne to również czas nabywania nowych doświadczeń, budowania Wspólnoty, przyjaźni na całe życie. Będziesz mógł także poznać inne męskie Zgromadzenia które u nas studiują. Nad tym wszystkim, co przeczytałeś o Seminarium, postaw sobie znak Jezusa Chrystusa, bo On tam jest najważniejszy.

Zachęcam, żebyś przeczytał świadectwo jednego z naszych kleryków.


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)