Idźcie i głoście

Czyli wstaję z kanapy i co dalej?

8/9 kwietnia 2017

Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły

(Mk 16,20)


Moi Drodzy!

Pragniemy zaprosić Was na kolejne czuwanie młodzieżowe, jak pisaliśmy w poprzednich zaproszeniach, zwłaszcza młodzież maturalną. Tegoroczne hasło duszpasterskie i naszego czuwania zaprasza nas do powstania z naszych wygodnych kanap. Nie zatrzymujemy się na samym ruszeniu z miejsca, ale chcemy iść dalej. Odpowiedzieć sobie na pytanie co dalej? Jak mogę realizować w codzienności zaproszenie Jezusa i Kościoła. Pomoże nam w tym wpatrywanie się w Apostołów posłanych przez Jezusa, którym towarzyszyły znaki obecności ich Pana oraz siły, jakie daje relacja z Nim. Oni poszli - a Ty?

PLAN SPOTKANIA:

Nasze Zgromadzenie w ciągu roku organizuje trzy duże kilkusetosobowe spotkania dla młodych:

  • Pierwsze z nich, Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów organizujemy w Częstochowie, w piątą sobotę Wielkiego Postu. Tych kilkanaście godzin wypełniamy ciekawymi gośćmi, konferencjami, spotkaniami, koncertami, świadectwami, wspólnym posiłkiem i – najważniejsze – wspólną modlitwą w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze
  • Drugie Pallotyńskie Spotkanie Młodych jest dłuższe. Organizujemy je w Ożarowie Mazowieckim (niedaleko Warszawy), w ostatnim tygodniu sierpnia. Kilka dni spędzonych w gronie młodych ludzi z kraju i ze świata to niesamowity czas. Zostaną Ci zaproponowane warsztaty (m.in. medialne, modlitwy, tańca liturgicznego, fotograficzne, muzyczne czy sportowe). To również czas na wspólne uwielbianie Jezusa, wspólna zabawę i po prostu bycie z innymi, którzy chcą od życia czegoś więcej.
  • Trzecie to Pallotyńskie Czuwanie Młodych (w formule podobne do pierwszego). Organizowane jest w ostatnią sobotę października.